چرا برای موفقیت در پروژه های فناوری، نیاز به تحلیل خوب کسب و کار دارید.

چرا برای موفقیت در پروژه های فناوری، نیاز به تحلیل خوب کسب و کار دارید.

چرا برای موفقیت در پروژه ­های فناوری، نیاز به تحلیل خوب کسب و کار دارید.

یک تحلیل گر بزرگ کسب و کار می­ تواند هزینه ­ای همانند یک تحلیلگر متوسط داشته باشد. پس چرا برای تحلیل­ گر متوسط هزینه می­ کنید؟

فناوری و تحلیل خوب کسب و کار، با هم کلید رسیدن به نتایج برتر هستند. با استفاده از یک متخصص، پروژه ها یا اقدامات شما با بالاترین استانداردها ایجاد خواهد شد. همچنین ریسک شکست کمتری را برای شما خواهد داشت.

استفاده از یک تحلیل­ گر کسب و کار با دادن ذهنیت به شما در زمانی که فکر می­ کنید ذهنیت دارید باعث:

 • مشارکت بیشتر در کسب و کار.
 • نتیجه بسیار خوب در هماهنگی و همسویی با برنامه شما.
 • احتمال بیشتر برای ایجاد تغییرات جدید.
 • تصمیم گیری قاطع در مورد پروژه.
 • بهبود پروژه­ ها یا ابتکارات.
 • ایجاد تغییر در حمایت از فناوری پیشرفته.
 • نتایج بهینه کسب و کار.
 • بازگشت سرمایه بیشتر.

می شود.

تحلیل کسب و کار مناسب، ذینفعان را متعهد و صاحب قدرت می­ کند. به این ترتیب آن ها را قادر می­ سازد تا با شیوه ­های بهتر به مشتریان ارزش برسانند.

این چیزی است که در مورد تحلیل کسب و کار وجود دارد. کمک به شرکت­های بیشتر برای تفکر در مورد “چرایی” قبل از شروع کار و پیش­روی. جلوگیری از شروع یک پروژه یا ابتکار فناوری که هیچ ارزشی ندارد و یا ارزش کمی به سازمان می­ دهد.

مثال شماره یک:

در اینجا مثالی از تحلیل کسب و کار مناسب ارائه می ­گردد. ما در حال انجام تحلیل فرآیند کسب و کار پس از گزارش حسابرسی بودیم. این گزارش موجب نگرانی در مورد کارکنان مشغول شمارش پول نقد شد. هدف از تحلیل، این بود که فرآیند را برای ایجاد کنترل­های امنیتی بهبود دهد.

نتایج نخستین جلسه ما با ذینفعان اجرایی:

ما از طریق پرسشنامه استراتژیک ثابت کردیم، بیشتر مشتریان شرکت با کارت­های اعتباری آشنا بوده و از آن استفاده می ­کردند. با درك مقررات و چارچوب سازمان، ما توانستيم يك راه حل ارائه دهيم. بنابراین، فرصت­های موجود را افزایش دادیم.

علاوه بر این، راه حل ارایه شده، استفاده از پول نقد را کاهش داد. بازاریابی کارت مشتری داخلی، محیطی با گزارش ­دهی بهتر و حمایت از مشتری را ایجاد نمود. موضوع، فرآیند پردازش پول نقد بود، اما فرآیندهای درگیر و مرتبط با آن راه حل را ارائه نمود.

مثال شماره دو:

یک مشتری دیگر از ما برای استفاده از یک اسکنر بارکد درخواست کمک کرد. این اسکنر برای کالاهای داخلی و خارجی در انبارشان بود.

برای شروع، یک تحلیل اولیه از فرایند و نحوه گرفتن موجودی کالا را بررسی کردیم. در نتیجه، متوجه شدیم که استفاده از بارکد، سربار زیادی در اجرا خواهد داشت.

دلیل آن:

 • بیش از ۴۰٪ موجودی خروجی در بسته بندی اصلی هستند.
 • ۱۰٪ از موجودی به صورت جداگانه برای ارسال آماده شدند.

در نتیجه مشخص شد که بازده سرمایه (ROI) منفی خواهد بود. به همین دلیل، این یک راه حل مناسب نبود.

تحلیل کسب و کار ما باعث شد که مشتری تصمیم بگیرد جلوتر نرود (اسکنر بارکددار نخرد). نتیجه کسب و کار این بود که ما توانستیم ارزش بیشتری را برای مشتری ایجاد کنیم.

مثال شماره سه:

یکی دیگر از مشتریان، به دنبال یک راه حل برای مدیریت فرآیند تایید و اسناد که مرتبط با پروژه ­های سرمایه گذاری عمده انرژی با ارزش بالای ۱۰۰ میلیون دلار است، بود.

ما تحلیل اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار را انجام دادیم. همچنین فرآیندهای حالت آینده را ترسیم کردیم. علاوه بر این، الزامات عملکردی و کسب و کاری را از طریق برگزاری یک سری کارگاه­ ها با حضور ذینفعان مورد بررسی قرار دادیم. روش و فرمت­ های سفارشی ­شده، مطابق با بدنه دانش تحلیل کسب و کار[۱] (BABOK) بود.

بر اساس این فرآیندها و الزامات مستندشده، ما یک راه حل گردش کار خودکار را ارائه دادیم.

نتایج حاصل از راه حل اتوماسیون فرآیندها عبارت بودند از:

 • انطباق بیشتر با فرآیند تایید.
 • روند حسابرسی خودکار برای تاییدها.
 • افزایش در ردیابی اسناد و در نتیجه راندمان بیشتر.
 • ایجاد مکانیزم قابل اعتماد برای کارکنان برای تعیین وضعیت درخواست پرداخت و پرداخت­ ها.
 • کاهش زمان با حذف اقدامات دستی و منابع در چاپ و گرفتن تاییدهای دستی.
 • و کاهش ذخیره فایل فیزیکی.

در تحلیل نهایی، نتیجه کاهش تاخیرهای تأیید و تصویب، منابع خارجی قرارداد مورد نیاز برای فرایندهای تصویب و تایید را کاهش داد. ظرف مدت شش ماه، هزینه ارایه و توسعه راه حل با استفاده از گردش کار خودکار پرداخت شد.

تحلیل کسب و کار، نیاز به مهارت­ های منحصر به فردی دارد که بسیاری از مدیران ارشد هرگز تجربه نکرده­ اند. با این حال، شما باید در یک تحلیل کسب و کار مناسب شرکت کنید تا فرصتی برای موفقیت پروژه فراهم شود.

از آنجا که شرکت­ها به دنبال نوآوری برای زنده ماندن و موفقیت با فناوری هستند، این بسیار مهم است. امروزه شرکت­ها بیشتر در رقابت هستند.

[۱] Business Analysis Body of Knowledge

منبع:

Why You Need Good Business Analysis to be successful with technology projects.

Business Analysis Body of Knowledge

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *